Dzień Językowy

30 maja w naszym gimnazjum odbył się Dzień Językowy. Celem tego dnia było ukazanie korzyści płynących z uczenia się i znajomości języków obcych. Dziś każdy wie że znajomość języka angielskiego czy niemieckiego to klucz do wzajemnego porozumiewania się i pokonywania różnic kulturowych. To szansa na podjęcie pracy za granicą, podróże oraz edukację.

Przygotowania do obchodów Dnia Językowego zaczęły się na początku maja. Ogłoszony został konkurs „Językowa liga klas”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Konkurs składał się 3 etapów:

I etap – test z wiedzy o krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego;

II etap – znajomość tradycji i zwyczajów w krajach niemiecko i anglojęzycznych.

III etap – wykonanie plakatu promującego naukę języków obcych.

Z okazji dnia językowego został również wydany pierwszy numer gazetki językowej, której redaktorem została uczennica klasy I a Angelika Dyndał.

W dniu językowym zaprezentowane zostały najważniejsze informacje na temat Niemiec i Wielkiej Brytanii, scenki, skecze i piosenki w języku angielskim i niemieckim.

Uczniowie zasiadający jako publiczność mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Organizacją uroczystości zajęły się nauczycielki Diana Miś – Bobko nauczyciel języka niemieckiego i Edyta Pokrywka nauczyciel języka angielskiego.

Mamy nadzieję że Dzień Językowy uświadomił uczniom, że język obcy to nie tylko przedmiot w szkole, lecz przede wszystkim narzędzie do odkrywania wielu kultur, miejsc oraz fajnej zabawy.

 

galeria

I numer gazetki