Finał Wojewódzki Coca – Cola Cup w piłce nożnej dziewcząt !

DSC08571

Dzielna postawa naszych dziewcząt

w finale wojewódzkim Coca – Cola Cup !

   We wtorek 2 czerwca br. odbył się w Rzeszowie na boiskach Stali Rzeszów finał wojewódzki popularnego turnieju piłki nożnej dla gimnazjalistów Coca-Cola Cup. Wśród 8 finałowych zespołów znalazły się futbolistki z Gimnazjum im. A. Jenke w Adamówce. Sam awans do finału wojewódzkiego był już olbrzymim sukcesem naszych zawodniczek.

   W turnieju spisały się znakomicie i były o krok ( a właściwie o jedną bramkę ) od awansu do półfinału tego prestiżowego turnieju.  Oto wyniki jakie uzyskały gimnazjalistki z Adamówki:

Adamówka – Gimnazjum Jasło 0:0, Adamówka – ZS Kłyżów 0:2, Adamówka – Gimnazjum Ujkowice 2:0

   Ostatecznie nasz zespół uzyskał 3 miejsce w grupie, ale gdyby w pierwszym meczu z Jasłem dziewczęta wykorzystały choćby jedną z dwóch stuprocentowych sytuacji bramkowych – awans do półfinału byłby pewny. W przegranym pojedynku z Kłyżowem przeciwniczki dominowały fizycznie i taktycznie, a dodatkowo zdobyły szczęśliwie pierwszą bramkę. Tak czy siak był to bardzo dobry występ naszych dziewcząt, które ostatecznie zostały sklasyfikowane na 5-6 miejscu w województwie. Za rok będzie szansa na jeszcze lepszy wynik, bo większość zawodniczek zespołu to uczennice drugiej i pierwszej klasy, więc ponownie mogą wziąć udział w tym turnieju.

Turniej wygrały gimnazjalistki z Gnojnicy Dolnej, które w finale pokonały Nowy Kamień i tym samym obroniły tytuł z poprzedniego roku. Turniej kończy się finałem krajowym, w którym uczestniczy 16 mistrzów wojewódzkich w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drużynę tworzyły :

– Klaudia Gąsior – kapitan, Patrycja Łuszczek, Sylwia Buniowska, Katarzyna Brzyska, Milena Kornaga, Anna Pokrywka, Joanna Szynal – bramkarka,  Monika Rusinek, Łucja Pokrywka, Sabina Andruszkiewicz.

Opiekun: Ewa Kubrak, trener: Mateusz Krawiec

GRATULUJEMY EKIPIE ŚWIETNEJ POSTAWY W TURNIEJU !