I Piłkarsko-Szachowa Liga Klasowa

 

I Piłkarsko-Szachowa Liga

Klasowa

 1. Celem ligi jest popularyzacja szachów wśród osób grających w piłkę nożną.

2.  Organizator: Dyrektor Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce – mgr Ryszard Orzechowski.

3.  Uczestnictwo: Każda klasa wystawia 8 reprezentantów (w tym minimum jedną dziewczynę).

4.  W rozgrywkach będzie obowiązywał system „każdy z każdym”, dlatego planowanych jest siedem kolejek.

5. Spotkania ligowe między poszczególnymi klasami będą odbywać się w następujący sposób: najpierw zostanie rozegrany 10-cio minutowy mecz w piłkę nożną, po nim mecz w szachy na 5 szachownicach, na ostatniej dziewczyna. Tempo: 10 minut na zawodnika. Za zwycięstwo na szachownicy zyskuje się 1 p. Za remis 0,5 p, Za porażkę 0 p.

6. Za zwycięstwo w szachach i piłce nożnej będą przyznawane oddzielne punkty w tabeli. Np. jeśli klasa Y wygrała w szachy 5-2 z klasą X,  a przegrała w piłkę 0-5, to w tabeli uzyskała jedynie 3 p. za zwycięstwo w szachach. Natomiast klasa X zyskała 3 p. w tabeli, bo wygrała w piłkę. Gdyby klasa Y wygrała mecz szachowy i piłkarski miałaby 6p. w tabeli.

7.  Nagrody indywidualne: Król Strzelców – za największą liczbę zdobytych bramek, Król Szachownicy – za największą liczbę punktów zdobytych na szachownicy. Jeśli dwóch zawodników uzyska taką samą liczbę punktów na szachownicach, to nagroda Króla Szachownicy idzie na konto tego, który grał na wyższej szachownicy. Nagrody otrzyma również zwycięski zespół.

8.  Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

9.  Obowiązują obecne przepisy kodeksu PZSzach i PZPN.

10. Terminarz kolejek zostanie ustalony po zgłoszniu wszystkich drużyn.