KONKURS HISTORYCZNY

  Patrycja Kaper w etapie rejonowym konkursu historycznego!

Od wielu lat czekaliśmy na sukces naszych uczniów w prestiżowych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Parokrotnie naszym uczniom brakowało zaledwie jednego punktu, by awansować do etapu rejonowego. Po licznych spektakularnych osiągnięciach sportowych, czekaliśmy na sukces w konkursie wiedzowym.
I dokonała tego Patrycja Kaper w niezwykle trudnym konkursie historycznym. W I etapie konkursu zdobyła 60 punktów (z 71 ) i uzyskała awans do etapu rejonowego wśród 193 gimnazjalistów z woj. podkarpackiego. Warto podkreślić, iż z terenu powiatu przeworskiego do etapu rejonowego zakwalifikowalo się 12 uczniów. Ośmioro z gimnazjum w Przeworsku i po jednym uczniu z gimnazjów w Kańczudze, Żurawiczkach, Sieniawie i Adamówce.
Konkurs historyczny wymaga bardzo efektywnego przygotowania i wytrwałej pracy, ze względu na ogrom faktów i materiałow źródłowych oraz zakres wymagań konkursowych.

Bardzo gratulujemy Patrycji i jej opiekunowi dydaktycznemu Pani mgr Elżbiecie Kuc oraz życzymy awansu do etapu wojewódzkiego konkursu.

W ubiegłym roku szkolnym Patrycja była najlepszą uczennicą naszego gimnazjum, zdobywając po raz pierwszy przyznawaną Złotą STATUETKĘ ANNY nagrodę honorową Gimnazjum im. A. Jenke w Adamówce.