Leżajsk zdobyty!

30.03.17r. w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku odbył się X Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

Nie zabrakło na nim naszych reprezentantów.

W kategorii „występ solowy” reprezentowały nas Marlena Działo i Agnieszka Solska, a w kategorii „zespoły” do rywalizacji stanął nasz gimnazjalny zespół muzyczny w składzie: Konrad Kierepka (keyboard), Jakub Łata (saksofon), Julia Łata (gitara basowa) oraz Anna Pokrywka i Klaudia Kierepka (wokal).

W skład jury wchodzili zawodowi muzycy oraz językowcy, a oceniano poprawność językową, muzykalność, walory głosowe, dobór repertuaru.

O ile naszym solistkom tym razem szczęście nie dopisało (choć obydwa występy należy uznać za zdecydowanie udane) i nie udało im się zająć czołowych miejsc w konkursie, o tyle nasz zespół nie dał szans pozostałym konkurentom i w bardzo dobrym stylu zwyciężył w swojej kategorii prezentując utwór Celine Dion „My heart will go on”.

Jest to sukces bezprecedensowy, gdyż w kilkunastoletniej historii naszego Gimnazjum nie mieliśmy zespołu muzycznego, który  walczyłby o laury w międzypowiatowym  konkursie muzycznym, i co więcej zwyciężał.

I za to całemu zespołowi oraz jego opiekunowi p. Markowi Nyklowi należą się szczere wyrazy uznania:) GRATULUJEMY!