„DZIAŁAJMY RAZEM I UCZMY SIĘ OD SIEBIE – MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA DZIECI I SENIORÓW”

„DZIAŁAJMY RAZEM I UCZMY SIĘ OD SIEBIE – MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA DZIECI I SENIORÓW” – pod taką nazwą realizowany był projekt Stowarzyszenia „Kraina Sanu”- LGD w ramach Operacyjnego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W Gminie Adamówka spotkania odbywały się na stołówce przy Gimnazjum im.Anny Jenke w Adamówce. W ramach projektu uczestnicy spotykali się na warsztatach kulturalnych nawiązujących do tradycji ludowych. Warsztaty obejmowały zajęcia z bibułkarstwa, origami oraz wykonywane były ozdoby choinkowe. Pan Tadeusz Rzeźnik z Majdanu Sieniawskiego wykonał ozdoby na gwiazdę. Zajęcia miały na celu wymianę doświadczeń uczestników warsztatów, zintegrowanie obydwu pokoleń i wspólną realizację własnych pomysłów. W trakcie zajęć śpiewem czas umilał nam zespół „Majdaniacy”.

Oprócz tego odbyły się zajęcia z wizażu prowadzone przez Panią Zofię Stefan, która zaprezentowała w jaki sposób wykonać makijaż na różne okazje.

Projekt obejmował także zajęcia z Nordic Walking, na których mieliśmy okazję przejść trasę ok. 6 km znajdującą się na terenie Gminy Adamówka. W ramach projektu grupa młodzieży i seniorów z terenu naszej gminy była na wycieczce w Skansenie w Kolbuszowej. Wyjazd ten dostarczył dużo radości i niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom. Wolontariuszem i opiekunem grupy była Pani Ewa Kubrak.

Podsumowanie projektu i prezentacja wykonanych prac odbędzie się 29 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w budynku Remizy OSP w Tryńczy.

galeria