WRĘCZENIE STYPENDIÓW SPORTOWYCH

31.03.10 r. w Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce odbył się apel, z okazji wręczenia stypendiów sportowych, uczniom odnoszącym największe sukcesy w zawodach sportowych w br. szkolnym.

 Jako pierwszy głos zabrał pan dyrektor Ryszard Orzechowski, który powitał wszystkich i wymienił największe dotychczasowe osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym. Następnie przez Wójta Gminy Adamówka pana Edwarda Jarmuziewicza, zostały wręczone stypendia sportowe dla uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w zawodach sportowych w bieżącym roku szkolnym oraz otrzymali przynajmniej dobrą ocenę z zachowania na koniec pierwszego semestru.

Warto podkreślić, że nasi uczniowie zdominowali rywalizację w powiecie w bardzo trudnych konkurencjach zespołowych. Chłopcy byli bezkonkurencyjni w sztafetowym biegu przełajowym ( dziewczęta zajęły  II miejsce ) , w tenisie stołowym oraz w siatkówce. W tej ostatniej konkurencji w zawodach rejonowych zdobyli II miejsce, awnsując do półfinału wojewódzkiego, co jest ogromnym sukcesem. Wspomnieć należy również o 3 miejscu chłopców w koszykówce oraz  4 miejscach w piłce ręcznej, a liczymy jeszcze na wysokie miejsce w piłce nożnej. Oprócz zwycięstw drużynowych dziewczęta odniosły cenne tyumfy indywidualne. Daria Zwolińska w przełajach oraz Jolanta Norek w szachach.

Uczniowie, którzy otrzymali stypendia:
Łukasz Miłosz – trzykrotny mistrz powiatu( w sztafecie przełajowej, tenisie stołowym i siatkówce), kapitan drużyny siatkarskiej, która awnsowala do pólfinalu wojewódzkiego
Artur Jucha – dwukrotny mistrz powiatu ( tenis stołowy i siatkówka)
Tomasz Szyszka -dwukrotny mistrz powiatu ( sztafeta przelajowa i siatkówka)
Bartosz Studzienny – mistrz powiatu w sztafecie przelajowej
Wojciech Pisarczyk – mistrz powiatu w sztafecie przelajowej
Daria Zwolińska – mistrzyni powiatu w biegach przełajowych indywidualnie, drugie miejsce w sztafecie przelajowej, uczestniczka finalu wojewódzkiego (wysokie 16 miejsce)
Jolanta Norek – mistrzyni powiatu w szachach indywidualnie, drugie miejsce w sztafecie przełajowej
Bernadeta Socha – wicemistrzyni powiatu w sztafecie przelajowej
Katarzyna Lachawiec – 3 miejsce w pchnięciu kulą, uczestniczka finału wojewódzkiego
Magdalena Borek – wicemistrzyni powiatu w sztafecie przelajowej
Karolina Studzienna – wicemistrzyni powiatu w sztafecie przełajowej

Gratulujemy pięknej postawy sportowej oraz dobrego zachowania. Życzymy dalszych sukcesów zarówno sportowych jak i naukowych wszystkim uczniom z Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce.