Spartakus – Oleszyce 1-3

Bój o pierwsze miejsce – przegrany!

Spartakus niestety przegrał 1-3 z drużyną Czarnych Oleszyce w meczu o pozycję lidera w 4 lidze siatkówki. Jak dotąd były to jedyne zespoły z kompletem punktów i mecz mial duże znaczenie dla układu tabeli w pierwszej rundzie. Nasi niemrawo rozpoczęli i I set został łatwo oddany przeciwnikowi. Po wyrównaniu stanu meczu, decydująca okazała się trzecia partia.
Była olbrzymia szansa na wygranie tego seta i sprawienie niespodzianki. Bardzo długo Spartakus utrzmywał przewagę 2,3 punktów. Przy stanie 15-12  niestety pojawiły się błędy, a właściwie to zawodnicy z Oleszyc popełnili ich mniej – wygrali przełomowego seta i w efekcie cały mecz.
Pojedynek był wyrównany i momentami bardzo zacięty, ale goście grali regularniej i lepiej atakowali. Z pewnością o porażce Spartakusa zadecydowała zagrywka!!! Procent popełnionych błędów był bardzo wysoki. Gdy grają drużyny o porównywalnym poziomie takie elementy gry mają decydujące znaczenie. Ale przyjdzie czas na rewanż. Goście byli faworytem i mocno zmotywowani, nie zawiedli. Ta porażka niczego nie przesądza, a zajęcie drugiego miejsca da możliwość walki w barażach o awans do 3 ligi.
Spartakus – SSPS Czarni Oleszyce 1-3 (18-25), (25-22), (20-25), (19-25).
W meczu wystąpili: T. Krawiec, K. Mazurek, Sz. Popik,A. Grasza, D. Zamorski, Ł. MIłosz, P. Starzak, M. Krawiec.