SPARTAKUS-ŻOŁYNIA 1-3

Honorowa porażka z liderem !

Nie brakowało emocji w pojedynku naszych siatkarzy z niekwestionowanym liderem rozgrywek w grupie – zespołem DOM-BUD Żołynia. Ostatecznie goście wygrali 3-1, ale wyraźnie przegrali drugiego seta, co im się niezwykle rzadko przytrafia. Spartakus zagrał bodaj najlepszy mecz w rozgrywkach, będąc momentami równorzędnym przeciwnikiem dla faworyta. To pokazuje jak wielkie postępy poczynili nasi siatkarze, zdecydowanie poprawiając wiele technicznych i taktycznych elementów w grze.

Drużyna z Żołyni to silny, wyrównany i wysoki zespół, jednak Spartakus nawiązał z nimi walkę, dzięki czemu oglądaliśmy niezły mecz. W każdym z przegranych setów Spartakus zdobywał ponad 20 punktów, a w drugim secie ” naszym” wychodziło niemal wszystko. Świetnymi akcjami popisywali się Łukasz Miłosz, Artur Grasza i grający trener Krzysztof Mazurek. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że cała drużyna zagrała dobre zawody, zdobywając kolejne cenne doświadczenia, zwłaszcza w perspektywie następnego sezonu.

Za tydzień naszych siatkarzy czeka występ w Kańczudze i ten mecz z pewnością zadecyduje, czy drużyna zajmie wysokie 4 miejsce w rozgrywkach, co byłoby niewątpliwym sukcesem w debiutanckim sezonie.

SPARTAKUS – ŻOŁYNIA 1-3  (21-25), (25-18), (21-25), (22-25).

SPARTAKUS: T. KRAWIEC, SZ. POPIK, A. GRASZA, K. MAZUREK, Ł. MIŁOSZ, D. ZAMORSKI oraz M. KRAWIEC, P. STARZAK