Sukcesy naszych reprezentantek w konkursie „The Voice of Students”

16 marca 2017r. w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „The Voice of Students” organizowany przez Zespół Szkół w Sieniawie.

Nasze Gimnazjum reprezentowały uczennice klasy IIIb:

Marlena Działo (piosenka anglojęzyczna)

Agnieszka Solska (piosenka anglojęzyczna)

Anna Pokrywka (piosenka anglojęzyczna)

Klaudia Kierepka (polska piosenka poetycka)

Podobnie jak w ubiegłym roku, dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, co docenili jurorzy oceniający wszystkie konkursowe występy.

Prezentacje wokalne oceniane były pod kątem pamięciowego opanowania tekstu, walorów głosowych, muzykalności, poprawności językowej oraz innych walorów scenicznych tj. strój, choreografia, kreatywność itp.

Po naradach i zsumowaniu punktów wyłoniono zwyciężczynię IV edycji  „The Voice of Students”, którą została Marlena Działo (wyróżniona w zeszłym roku w tym samym konkursie ). Marlena pokonała laureatkę zeszłorocznej edycji „Voice’a” Joannę Majcher z Gorliczyny.

Nasze pozostałe reprezentantki również mogły się cieszyć z sukcesu: Agnieszka Solska (tegoroczne wokalne odkrycie w naszym Gimnazjum) zajęła w konkursie III miejsce, a w kategorii polskiej piosenki poetyckiej I miejsce zajęła Klaudia Kierepka, która zaprezentowała poezję Świętego Jana Pawła II w wersji śpiewanej. Na pochwałę zasługuje także występ Ani Pokrywki, dla której w tym roku zabrakło miejsca na podium konkursu, a która jako jedyna odważyła się wystąpić z energicznym, rockowym utworem (wszystkie pozostałe uczestniczki wybrały spokojne ballady). Występ był na bardzo dobrym poziomie, za co Ani należą się brawa.

Dziewczyny świetnie reprezentowały naszą szkołę, z czego jesteśmy dumni ; szkoda, że w tym roku opuszczają jej mury – tych wartych uwagi wokalnych sukcesów z pewnością byłoby więcej.  Przetarły jednak szlak dla swoich następczyń (a być może i następców), a z ich talentów od września cieszyć się będą ich nowe szkoły ponadgimnazjalne.

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW