MISTRZOSTWO POWIATU W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

13 listopada tego roku, okazał się nadzwyczajnie szczęśliwy dla naszej szkoły. Bowiem, reprezentacja naszego gimnazjum, po raz pierwszy w historii zdobyła MISTRZOSTWO POWIATU W UNIHOKEJU chłopców.

Droga do mistrzostwa była trudna i bolesna. W pierwszym meczu wygraliśmy gładko 5:0 z Łopuszka Wielką. Zaczęliśmy w składzie: Ireneusz Buniowski na bramce, Norbert Kubrak, Marcin Buniowski i Damian Gąsior. Bramki dla nas strzelali: Norbert, Marcin, Damian dwa razy oraz wprowadzony po przerwie Mateusz Dubel.
Drugi mecz grupowy z Rączyną, wyglądał całkiem inaczej. Przegrywaliśmy bowiem od początku meczu 0-1 po samobójczej bramce naszego bramkarza. Goniliśmy wynik i dogoniliśmy na 1-1 znowu trafił Mateusz Dubel. Remis dał nam pierwsze miejsce w grupie. Wiadomo było, że trafimy w półfinale na kogoś z pary gimnazjów z Przeworska i ubiegłorocznych mistrzów oraz gospodarzy zawodów, drużyny z Dębowa. 
Los chciał, żebyśmy zagrali z Dębowem, który po porażce z Przeworskiem 1-2 spadł na drugie miejsce w grupie.
 
Wyszliśmy w składzie: Sebastian Pokrywka(bramkarz), Damian Gąsior, Mateusz Dubel i Marcin Buniowski. Mecz rozpoczął się pod „dyktando” gospodarzy, którzy lepiej operując piłką zdobywali pierwsze bramki. Dwa razy przegrywaliśmy 0-1, 1-2. Wtedy o sobie dał znać znowu Mateusz, który wyrównał na 1-1 a potem na 2-2. Jak się okazało, ten niezwykle zacięty i skuteczny uczeń klasy Ia, doprowadził dwa razy do wyrównania. Kosztowało go to wiele sił, a nie mogliśmy sobie pozwolić na mement przestoju, dlatego na boisku pojawił się Łukasz Leja. Łukasz nie tylko walczył na boisku jak prawdziwy „wojownik”, wykonując „pressing” już pod bramką rywali ale strzelił też zwycięską bramkę! W końcówce meczu w zamieszaniu pod bramką rywali, „dopadł” do piłki i dobił ją do bramki. Dębów przegrał to spotkanie! Brakło im sił! 
W finale spotkaliśmy się z Gimnazjum nr 1 z Przeworska. Pojawiło się więc pytanie, którzy chłopcy będą na tyle wypoczęci, żeby stawić czoła jeszcze silniejszemu rywalowi. Na plac gry ruszyli: Sebastian Pokrywka (na bramce) Damian Gąsior(kapitan), niestrudzony Łukasz Leja oraz Norbert Kubrak. I ten skład okazał się na tyle silny, żeby wytrzymać trudy spotkania. Dochodziło w nim, bowiem do częstych „fauli” ze strony rywali. Chłopcy grali jak natchnieni bramkarz dwoił się i troił, Łukasz „biegał jak poparzony” po całym boisku, był wszędzie, i w obronie i w ataku, Damian strzelił zwycięską bramkę a Norbert był nie do przejścia, a nawet nie do przesunięcia w obronie:-).

Po końcowej syrenie, nie mogliśmy uwierzyć w to co się stało. Zatańczyliśmy ze szczęścia w kółeczku, śpiewając „tak się bawi Adamówka”.

 SKŁAD REPREZENTACJI NASZEGO GIMNAZJUM:
POKRYWKA SEBASTIAN (br)
BUNIOWSKI IRENEUSZ (br)
GĄSIOR DAMIAN (k) 
KUBRAK NORBERT
LEJA ŁUKASZ
BUNIOWSKI MARCIN
DUBEL MATEUSZ
GRELAK PATRYK
KYĆ KAMIL
DUBEL PIOTR
SZYSZKA JAROSŁAW 
CHAMIK ŁUKASZ

Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!!!!