Turniej Feryjny w piłce nożnej zakończony !

turniej2

Już po raz siódmy w czasie ferii zimowych odbywał się w naszej szkole Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. A. Jenke w Adamówce. Tym razem turniej rozegrano w kategorii chłopców i dziewcząt. W poprzednim tygodniu rozstrzygnięto turniej chłopców, który wygrała drużyna z Gimnazjum w Sieniawie, a dzisiaj w kategorii dziewcząt, po świetnych meczach tryumfowała ekipa Gimnazjum w Adamówce. Gratulujemy!

Chłopcy:

Wśród chłopców rozegrano bardzo zacięty mecz finałowy pomiędzy Sieniawą i Tryńczą zakończony remisem 0:0. Zwycięzcę turnieju wyłoniła dopiero seria rzutów karnych, w których minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Sieniawy. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z Gorzyc, a na czwartym z Tarnogrodu. Nasi futboliści stoczyli bratobójczy pojedynek o 5 miejsce. Adamówka I – Adamówka II 4:3. Emocji piłkarskich jak zwykle nie brakowało. Za rok przyjdzie czas na rewanże. Tym bardziej, że nasi chłopcy grali tuż po zakończeniu obozu treningowego i brakowało im nieco radości z gry. Oto nagrody indywidualne:

– Najlepszy Zawodnik – Kamil Kaproń ( Tarnogród),

– Król Strzelców – Kacper Antosz ( Sieniawa),

– Najlepszy Asystent – Mateusz Ożga ( Sieniawa),

Najlepszy Obrońca – Karol Jędruch ( Tryńcza),

Najlepszy Bramkarz – Seweryn Tokarz ( Sieniawa).

Dziewczęta:

turniej1

Bardzo miłą niespodziankę sprawiły natomiast nasze gimnazjalistki, wygrywając turniej po raz pierwszy organizowany także w kategorii dziewcząt. W meczu Tryńcza – Adamówka padł remis 0:0. W następnym pojedynku nasze dziewczęta po twardej i świetnej walce wygrały z faworyzowanymi zawodniczkami z Gorzyc. Kapitalną akcję środkiem boiska przeprowadziła Sylwia Buniowska, dokładnie podała do Kasi Brzyskiej i nastąpił nieuchronny strzał pod poprzeczkę. I nie była to jedyna dobra akcja naszych piłkarek. To spory sukces , bo wiele zawodniczek z Gorzyc występuje w trzecioligowej drużynie piłki nożnej kobiet San Gorzyce. Zatem klasyfikacja :

1. Adamówka 2. Gorzyce 3. Tryńcza

Wszystkie bez wyjątku zawodniczki zwycięskiej ekipy mają olbrzymi wkład w tryumf, a bez zespołowej, twardej gry sukcesu by nie było. Skład drużyny: Klaudia Gąsior, Milena Kornaga, Patrycja Łuszczek, Sylwia Buniowska, Katarzyna Brzyska, Anna Pokrywka, Łucja Pokrywka, Sabina Andruszkiewicz oraz gościnnie Katarzyna Szymańska i Aleksandra Rygowska. Zespół występował pod opieką P. Ewy Kubrak i  P. Mateusza Krawca.

Nagrody indywidualne:

-Najlepsza Zawodniczka Paulina Pawlak ( Gorzyce ),

-Król Strzelców – Karolina Janas ( Gorzyce ) po dogrywce z Kasią Brzyską,

– Najlepsza Asystentka – Sylwia Buniowska ( Adamówka),

-Najlepszy Obrońca – Zuzanna Posala ( Tryńcza )

– Najlepsza Bramkarka – Katarzyna Szymańska